Bez kategorii

Dieta dr Kwaśniewskiego, czyli zbawcza moc tłuszczu

Dieta Kwaśniewskiego jest dietą odchudzającą przygotowaną przez doktora Jana Kwaśniewskiego. Nazywana jest dietą optymalną, jednak nazwa ta może być bardzo myląca. Polega na zjadaniu sporej ilości tłustych pokarmów i na dodatek w bardzo dużych ilościach. 

W pierwszym miesiącu stosowania diety można stracić nawet 6 kilogramów. Lekarze jednak niezwykle krytycznie odnoszą się do planu żywieniowego opracowanego przez Kwaśniewskiego, ponieważ ma ona bardzo niedobre skutki, a jej efekty są niepożądane – utratę wagi możemy odpokutować miażdżycą lub podniesionym poziomem cholesterolu. Odchudzający się spożywa nawet 3-4 tysięcy kalorii, dlatego tylko zdrowe osoby mogą sięgać po tę dietę. Dieta jest uboga w witaminę A, co jest zabójcze dla ludzkiego zdrowia.

Zasady diety Kwaśniewskiego

  • Wieprzowina, podroby, smalec, tłuste sery, mięso to produkty zalecane podczas tej diety.
  • Cukier, owoce, a szczególnie jabłka, gruszki i banany nie mogą być w ogóle jedzone.
  • Można jeść jednego ziemniaka dziennie lub frytki usmażone z jednego ziemniaka.
  • Nie wolno jeść pieczywa ani mącznych potraw.
  • Zabronione są kisiele, budynie, syropy i dżemy także są zabronione.
  • Na śniadanie najczęściej zjada się jajecznicę na bekonie, czyli posiłek zabójczy, obiad to tłuste mięso, sos i ziemniak, na kolację można zjeść zapiekankę z dużą ilością sera.
  • Ser żółty można smarować masłem lub majonezem, ale nie wolno położyć tych produktów na pieczywie. Jest to dieta uboga w węglowodany – jedynie 50 gramów węglowodanów dziennie. Owoców można zjeść tylko 300 gramów dziennie, co jest bardzo małą ilością, mniejszą niż zalecają dietetycy.

Przykładowe jadłospisy diety Kwaśniewskiego

  • Śniadanie

jajecznica  z boczkiem, kromka chleba tostowego, herbata bez cukru, omlet z trzech jajek z zielonym groszkiem, szklanka herbaty z cytryną, kawałek placka ze śliwkami.

  • Obiad

1,5 szklanki białego barszczu z kiełbasą, plastrami boczku wędzonego, 1 plasterkiem słoniny, 30-procentową śmietaną i jajkiem, 40 dekagramów golonki ugotowanej z włoszczyzną, cebulą, kolendrą, zielem angielskim, liściem laurowym, solą i pieprzem. Do pieczeni przygotowuje się sos chrzanowy z dwoma żółtkami, jednym plastrem pieczeni z karkówki, jedną porcją frytek smażonych na smalcu i dwiema łyżkami marchwi zasmażanej z dwiema łyżkami masła.

  • Kolacja

2 jajka i 5 łyżek masła rozmieszanych w jednej szklance pełnego mleka, 20 dekagramów galaretki z nóżek wieprzowych, jedna łyżeczka chrzanu wymieszanego z gęstą śmietaną, herbata z cytryną, jedna kanapka z macy, kawa i herbata bez cukru.

Kanapka z macy przygotowana z kawałka macy, dwóch łyżeczek masła, jednej łyżeczki pomarańczowej marmolady bez cukru. Macę posmarować należy masłem, a na niej położyć marmoladę.

Czy warto stosować?

Podsumowując, dieta doktora Kwaśniewskiego jest dietą ubogą w witaminy i cukier, ale obfitującą w tłuszcze. Początkowo pozwala pozbyć się kilku kilogramów, ale w ostatecznym efekcie jest to dieta zabójcza, wyjaławiająca organizm i prowadząca do poważnych chorób. Najlepiej ocenić stan własnego zdrowia zanim skorzystamy z takiej diety. Można także porównać jej cechy z właściwościami innych diet.

Marzysz o trwałych efektach odchudzania i zgrabnej sylwetce? W takim razie wesprzyj dietę Kwaśniewskiego tabletkami Novoslim. Dzięki nim z łatwością stracisz dodatkowe dwa kilogramy tygodniowo, a organizm wydali niebezpieczne toksyny i pozostałości po procesach trawienia. Naukowcy z Japonii i Stanów Zjednoczonych Ameryki opracowali znakomity preparat, który w połączeniu z dietą czyni prawie cuda.